«Спортлідер+» мінімально поступається «Енергії»

В неймовірно драматичному поєдинку 2-ого туру Екстра-ліги підопічні Романа Ковальчика на рідному паркеті зазнали прикрої поразки у двобої із діючим бронзовим призером турніру, львівською «Енергією»

«Спортлідер+» (Хмельницький) – «Енергія» (Львів) – 4:5 (2:3)

Арбітри: Гора Геннадій (Київ), Швець Андрій (Харків)

Спостерігач арбітражу: Веремчук Юрій (Рівне)

Голи: Калуков (2, 21), Лисенко (7), Михайленко (28) – Денис (3), Федюк (10), Маринюк (19), Павленко (31), Мих. Грицина (32)

«Спортлідер+»: Тимощук (Бакінський, 20) – Калуков, Фетько (кап.), Власович, Михайленко – Лисенко, Педяш, Мартинюк, Шеремета – Подлюк. Запасні: Тищенко

Головний тренер: Роман Ковальчик

«Енергія»: Кардаш – Мик. Грицина, Коваль, Мих. Грицина, Павленко – Федюк (кап.), Кузь, Денис, Маринюк. Запасні: Пітуля, Стефанків, Радевич

Головний тренер: Максим Павленко

На 22-ій  хвилині Калуков не реалізував пенальті (повз ворота)

На 30-ій хвилині Педяш не реалізував дабл-пенальті (воротар)

Попередження: Калуков (40) – Федюк (7), Коваль (22)

Ось і дочекалася спортивна громадськість старту нового сезону у вітчизняній Екстра-лізі. Майже після чотирьохмісячної перерви баталії найвищого ґатунку повернулися у Хмельницький. Суперником хмельницького «Спортлідера+», який в минулому сезоні виборов срібні медалі, у першому домашньому поєдинку був діючий бронзовий призер змагань, львівська «Енергія».

Початку матчу передувала яскрава церемонія відкриття футзального сезону у Хмельницькому, впродовж якої традиційно усі присутні стоячи прослухали національний гімн, а капітани граючих команд в урочистій атмосфері підняли  прапор України. Але на цьому все не завершилося. Дмитро Калуков, який за підсумками минулого сезону став кращим бомбардиром у вітчизняній Екстра-лізі, під несамовиті оплески рідних трибун, отримав свою заслужену нагороду.

DSC_1150

Початок матчу був за господарями майданчику, які вже на 1-ій хвилині двічі змусили серйозно вступити у гру голкіпера «Енергії», проте Кардаш в обох випадках рятував свою команду після вбивчих пострілів у виконанні Михайленка та Калукова. «Лідери» не зупинялися на досягнутому, і вже на 2-ій хвилині заслужено втілили власну ігрову перевагу у забитий м’яч. Це Калуков відгукнувся на скидку Фетька з-за бокової лінії, і потужно пробив з дальньої дистанції – м’яч, так і не зачепивши нікого з гравців обох команд, юркнув поміж ніг зпантеличеного таким розвитком подій Кардаша і затріпотів у сітці воріт – 1:0. Не встигли підопічні Романа Ковальчика як слід відсвяткувати взяття воріт суперника, як вже невдовзі самі були вимушені були розпочинати гру від центральної лінії. Тимощук врятував свою команду після підступного удару у виконанні Федюка, а ось першим на підборі виявився Василь Денис, який вдотик пробив у порожній кут – 1:1. На куражі «енергетики» відразу могли відразу вийти вперед у рахунку, однак Кузь своїм шансом не скористався, після вишуканої передачі від активного Дениса не зумів у ближньому бою переграти Тимощука. Відоме футбольне правило спрацювало відразу. Мартинюк розкішним пасом врозріз із глибини майданчику вивів на ударну позицію Лисенка, і той зусиль партнера не змарнував, ефектно у падінні переправивши шкіряний снаряд у шпарину між Кардашем та стійкою – 2:1. Пропущений м’яч не на жарт по-спортивному завів гостей, які вмить додали в швидкості, розпочавши створювати гольові моменти біля воріт Тимощука із завидною регулярністю. Зрівнювати цифри на табло повинен був Кузь, але не зумів влучити у порожні ворота хмельничан після розкішного прострілу із флангу у виконанні Федюка. Всередині першої 20-ти хвилинки рахунок у матчі таки став рівним, але не обійшлося без курйозу: Федюк, обікравши Фетька ледве не біля центральної лінії майданчику «на удачу» пробив в напрямку воріт «Спортлідера+», і м’яч, по неймовірній траєкторії залетів точнісінько у верхній кут воріт Тимощука – 2:2. Надалі суперники розпочали діяти на зустрічних курсах, відповідаючи атакою на атаку, що неабияк тішило багаточисленну глядацьку аудиторію. Хмельничан виводити вперед у рахунку міг Лисенко, однак «Енергію» від неприємностей в даному епізоді врятував Кардаш, з другої спроби накривши м’яч після надпотужного пострілу у виконанні Андрія. Львів’яни ж відповіли підступним ударом Кузя після прихованої передачі від Дениса, однак Тимощук в даній ситуації зіграв вище всяких похвал, у красивому стрибку перевівши шкіряний снаряд на кутовий. «Енергія» продовжувала шукати підступи до воріт хмельничан, використуючи свій головний козир – швидкий перехід з оборони в атаку, і на останніх секундах першого тайму таки досягла свого. Мар’ян Маринюк відгукнувся на скидку Федюка і гарматним ударом впритирку із стійкою з кута воротарського змусив втретє у матчі капітулювати Тимощука – 2:3.

DSC_1206

Після перерви на майданчику було не менш цікаво. «Лідери» відразу заволоділи ігровою ініціативою, яку вже на перших секундах другої 20-ти хвилинки втілили у забитий м’яч. Це Михайленко обікрав на фланзі захисника «енергетиків», і пройшовши на швидкості з м’ячем декілька метрів прострілив у центр воротарського майданчику суперника, де Калуков, який чудово зіграв на випередження, холоднокровно з кількох метрів пробив у ближній кут – 3:3. Відповідь гостей не змусила на себе довго очікувати. Хорошу нагоду для того аби змінити цифри на табло мав Коваль, який розхитавши на фланзі Власовича ефектно цілив у дальній верхній кут, проте Бакінський, який змінив на останньому рубежі «Спортлідера+» Богдана Тимощука, зіграв вище всяких похвал, плечем перевівши м’яч на кутовий. Через декілька секунд той ж таки Коваль не кращим чином зіграв у захисті, вже лежачи на паркеті зупинивши рукою у власному карному майданчику м’яч після прострілу Фетька, і арбітр, не вагаючись вказав на «позначку». «Вирок» взявся виконувати Калуков, але з «точки» пробив повз ворота. Підопічні Романа Ковальчика і надалі продовжували діяти на паркеті першим номером, регулярно тримаючи у напрузі Кардаша. Гол у ворота «Енергії» відверто назрівав, і стався він на 28-ій хвилині. Після швидкої контратаки хмельничан Фетько чудовою передачею вивів на ударну позицію Михайленка, і той зусиль партнера не змарнував, сильно та точно пробивши у ліву «шістку» – 4:3. Ситуація для львів’ян ускладнювалася ще й тим, що до пропущеного голу «енергетики» вже «висіли» на п’яти фолах, а невдовзі порушили правила й вшосте у таймі, отримавши дабл-пенальті у власні ворота. «Вирок» взявся виконувати Калуков, але знову пробив повз ворота, проте рефері змусив хмельничан перебити штрафний 9-ти метровий удар, адже гравець «Енергії», Тарас Кузь, під час першої спроби вибіг на оперативний простір до свистка арбітра. Другу спробу взявся виконувати Педяш, але з «позначки» не зумів переграти Кардаша. «Не забиваєш ти, забивають…». Ця відома футбольна прописна істина спрацювала відразу. Відновив паритет у рахунку граючий тренер галичан, Максим Павленко, який обігравшись «в стіночку» із Миколою Грициною невідпорно зльоту пробив у праву «шістку» з лінії воротарського – 4:4. Забитий м’яч окрилив гостей, які стали активніше діяти в атаці, майже відразу вкотре змусивши капітулювати Бакінського. Після позиційної помилки Калукова на ударній позиції виявився Михайло Грицина, який вдотик пробив «за комірець» кіперу хмельничан – Бакінський хоч і зреагував, але врятувати свою команду був не в силах – 4:5. Такий розвиток подій змушував йти ва-банк головного тренера «Спортлідера+», Романа Ковальчика, і за 3.30 до фінальної сирени на майданчику у воротарській футболці з’явився Олексій Фетько. Хмельничани, граючи з п’ятим польовим, влаштували справжній фінальний штурм воріт суперника, створивши декілька непоганих моментів для того, аби засмутити Кардаша. Забивати повинен був Фетько, але відверто вибачив «енергетиків», не зумівши поцілити у порожній кут після вивіреної передачі врозріз у виконанні Калукова. На останніх секундах врятувати «лідерів» від поразки міг активний Калуков, який холоднокровно переправляв головою м’яч у ворота після навісної передачі від Власовича, проте Кардашу в неймовірному стрибку таки вдалося врятувати свою команду від вірного голу.

DSC_0038

В підсумку – прикра поразка «Спортлідера+» із рахунком 4:5, яка опускає хмельницький клуб на 5-ту сходинку у турнірній таблиці вітчизняної Екстра-ліги. Свій наступний поєдинок «лідери» проведуть у суботу, 19-ого вересня. В цей день підопічні Романа Ковальчика у Кривому Розі зіграють із місцевим «Приватом».