Кубок України з футзалу. Цікаві факти і цифри

Цікава статистика розіграшу Кубку України з футзалу

28 квітня на майданчику луганської “ЛТК Арени” відбудеться 21-й за ліком фінал Кубка України. До цього кубкові фінали проходили в 7-ти містах: Києві, Запоріжжі, Дніпропетровську, Сумах, Донецьку, Харкові та Івано-Франківську. Найчастіше фінал проходив у Запоріжжі – 5 разів. Лише у 9 випадках вирішальний матч Кубка України грався на нейтральному майданчику. В інших 11 фіналах 6 перемог здобули господарі і 5 – гості.

У трьох фіналах результат матчу вирішувався в додатковий час, ще в 3-х – у серії післяматчевих пенальті. Найрезультативніший фінал вийшов в 1999 році в Запоріжжі: “Віннер Форд-Університет” – “Корпія” – 8:3. Більше голів у фінальному матчі забив Ігор Москвичов(Віннер Форд-Університет) – 4 м’ячі.

Максим Павленко вигравав Кубок України в складі 4-х команд: “Інтеркас”, “Шахтар”, “Тайм”, “Енергія”. Георгій Мельников, Олександр Косенко, Олег Безуглий, Ігор Москвичов вигравали Кубок у складі трьох команд. 6 разів Кубок України вигравали команди під керівництвом Станіслава Гончаренка – тричі “Інтеркас”, двічі “Енергія”, одного разу “Тайм”.

8 разів володарі Кубка України вигравали одночасно і чемпіонат, оформивши таким чином “золотий дубль”: по 2 рази – одеський “Локомотив” і донецький “Шахтар”, по одному – київський “Інтеркас”, львівські “Тайм” та “Енергія”.

Найбільше у фіналах брав участь донецький “Шахтар” (“Укрсплав”) – 6 разів. Двічі “Інтеркас” вигравав Кубок України у додатковий час. “Шахтар” 1 раз виграв фінал у додатковий час і 1 раз по пенальті.

Двічі поспіль Кубок України вигравали донецький “Шахтар”, дніпропетровський “Механізатор”, одеський “Локомотив”, київський “ІнтерКраз” і львівська “Енергія”. Почесний трофей завойовували три команди зі Львова – ТВД, “Тайм”, “Енергія”. Володарями Кубка ставали по дві команди з одного міста: Дніпропетровська, Києва та Запоріжжя.

У 1999 році фінальна частина була проведена наступним чином. В одному місті протягом двох днів були зіграні півфінали і фінал. У 2011 році була спроба повторити цю схему, але в останній момент донецький “Шахтар” відмовився від участі. Відтак, два роки тому у фінальній частині взяли участь лише 3 команди. Натомість торік повноцінний“Фінал чотирьох” приймав Івано-Франківськ.

У форматі “Фіналу восьми” Кубок України був розіграний лише одного разу – у 2010 році в Харкові. Першого дня були зіграні чвертьфінали, за підсумками яких наступного дня відбулися півфінальні матчі. Далі для фіналістів був день відпочинку, після чого визначився володар трофею.