Хмельницький футзальний клуб "Спортлідер+"

Хмельницький футзальний клуб "Спортлідер+"

Екстра-ліга. Плей-офф. 1/2 фіналу. Анонс

Вже завтра стартує вирішальний етап чемпіонату України з футзалу

Локомотив (Харків) – Ураган (Івано-Франківськ)

15-16 травня. Черкаси. ПС «Будівельник». 13.00.

Прогноз Sport.ua – 3:1 і 3:2

Отже, після усіх непростих узгоджень загальними зборами команд Екстра-ліги прийнято рішення про те, що усі матчі плей-офф нинішнього сезону пройдуть в одному місті – в Черкасах, і, до того ж, в зміненому форматі – до двох перемог замість трьох, як планувалося раніше. У цій ситуації зрозуміле невдоволення любителів футзалу тих міст, чиї команди представлені в плей-офф. Проте варто враховувати, що і Екстра-ліга, і навіть Асоціація футзалу України є організації, підконтрольними Федерації футболу України, і якщо вона своїми директивами вводить якісь обмеження і якісь умови проведення змагань, то Екстра-ліга і Асоціація футзалу України їх ігнорувати не мають права, і в своїх рішеннях повинен їх враховувати

А відкривається серія плей-офф матчем між “Локомотивом” і “Ураганом” – другою і третьою командами регулярного чемпіонату. Хоча, внаслідок того, що усі матчі пройдуть на нейтральному майданчику, ці самі місця в регулярному чемпіонаті не приносять жодних дивідендів. У зв’язку з цим і шанси суперників на вихід у фінал в цій парі можна розцінювати як 50 на 50.

Якщо вже команди проводять матчі поза межами рідних стін, то є сенс поглянути, як же “Локомотив” і “Ураган” в регулярному чемпіонаті відіграли свої виїзні матчі. І що ріднить харків’ян з франківцями, так це те, що грали вони за межами рідних міст не самим кращим чином – серединка на половинку.

Трохи краще статистика у “залізничників” – в 12-ти матчах 5 перемог, 4 нічиї і 3 поразки, у тому числі 2 в Івано-Франківську, м’ячі 27:27. В підсумку з виїзду “Локомотив” привіз 19 очок, що складає 52,78% від можливого. “Ураганівці” на виїзді виграли ті ж 5 матчів, але тільки 3 зіграли внічию (1 раз в Харкові) і 4 матчі програли (1 в Харкові), м’ячі 32: 33. 18 виїзних очок в процентному відношенні складають рівно 50%. Наочне підтвердження “серединки на половинку” і гарантія абсолютної непередбачуваності розвитку подій в цій серії.

Що ж до оцінки усього регулярного чемпіонату, то ні “Локомотив”, ні “Ураган” не змогли пройти рівно усю дистанцію. Головний тренер “залізничників” Євген Ривкін початок сезону спланував під участь команди в Кубку УЄФА, ну, а потім в чемпіонаті почалася аритмія – то пауза, пов’язана з чемпіонатом Європи, то перерви із-за відомих подій в країні. Як результат – говорити про те, що до плей-офф діючий чемпіон України вийшов на оптимальну форму, не доводиться. Характерне підтвердження цьому результати шести останніх матчів регулярного чемпіонату – дві поразки, дві перемоги, дві нічиї.

Ті ж самі слова повною мірою відносяться і до “Урагану”. Після деяких матчів головний тренер команди Сергій Гупаленко не натішиться від гри команди, після інших – тільки руки в подиві розводить. Ну, і в тих же шести останніх матчах регулярного чемпіонату в “Урагану” результат ще гірший – дві перемоги, нічия і три поразки, а дві з них від команд, які в плей-офф не пробилися – “Кардиналу-Рівне” і “Спортлідера+”.

Який плюс з таких показників – на радість уболівальникові, ще раз повторимося, абсолютна непередбачуваність. Усі вирішать якісь дрібні деталі – настрій футболістів, десь нестандартне рішення як гравців, так і тренерів, ну, і як же без удачі. Втім, якщо згадати торішній фінал плей-офф між “Локомотивом” і “Ураганом”, хіба не ці чинники зробили його таким привабливим і пам’ятним для усіх його учасників і очевидців?

Єнакієвець (Єнакієве) – Енергія (Львів)

15-16 травня. Черкаси. ПС «Будівельник». 16.00.

Прогноз Sport.ua: 4:1 і 2:3

Якщо поглянути на підсумкову турнірну таблицю регулярного чемпіонату, то у львівських “енергетиків” в півфінальному протистоянні з “червоно-синіми” з Донецької області (назвемо так, адже жодного домашнього матчу нинішнього чемпіонату “Єнакієвець” в місті, де команда народилася, не провів) немає жодних шансів. Проте це тільки на перший погляд.

Конкуренти на проміжний фініш прийшли на першій і четвертій позиціях, причому їх розділила прірва в 17 очок. При 24 проведених іграх це, погодитеся, ну дуже багато. Могло бути і більше, якби єнакіївська команда в двох останніх іграх першого етапу не зіпсувала свою статистику поразками. Галичани, до речі, у восьми саме весняних матчах чемпіонату країни взагалі не програвали, але шістьма “мировими” при усього лише двох перемогах залишили двояке враження. Команда Олександра Косенко здобувала очки за рахунок характеру, але чи вистачить його в іграх проти нового лідера національної першості – ще те питання.

“Єнакієвець” переграв “Енергію” в двох домашніх матчах чемпіонату, а ось на виїзді встиг зазнати поразки з хокейним рахунком і один раз зіграв внічию. При старій формулі плей-офф ці факти мали б найважливіше значення, але кубкова стадія розіграшу пройде в нейтральному для усіх учасників місті Черкаси. Ось тут є одна заковика. Звичайно, паркет в місцевому спорткомплексі буде однаково рівним для усіх, але якщо підопічні Олега Солодовника тут жодного разу не грали, то команда його колись підопічного по донецькому “Шахтару” Олександра Косенко саме тут відносно нещодавно стала переможцем Кубку України, здобувши три перемоги у рамках “Фіналу восьми”. Як мовиться дрібниця, але нейтральна черкаська публіка може віддати свої “голоси” саме львів’янам, по старій пам’яті.

Історія взаємовідносин суперників з різних географічних полюсів країни почалася в 2002 році і відтоді вже зіграні 39 матчів. У активі “Єнакієвця” 14 перемог при 8 нічиїх і 17 поразках в пасиві. Цікаво, що в двох останніх сезонах команди грали за одним сценарієм: перемоги “червоно-синіх” в двох донецьких поєдинках, нічия і перемога львів’ян на паркеті ПС “Галичина”.

В якості ліричного відступу висловлю свою суб’єктивну думку про гру цих півфіналістів.

Сила “Єнакієвця” в довгій лаві запасних, а також бажанні голодних молодих гравців Свиридова, Рося, Разуванова проявити себе і стати чемпіонами. Досвідченіші Хурсов, Зам’ятін, Нестерук, Сагайдаченко, Мельник також ніколи не тримали в руках золотих медалей (виключення Скорий). А ось бразильські легіонери Вассура, Ромаріо і Тіагу вже піднімалися на український Олімп, будучи гравцями “Шахтара”, хоча в нинішньому сезоні і не показують стабільно хорошу гру. Визначальним чинником може стати і досвід хорватського голкіпера Юкіча, та і від титулованого Овсяннікова усі чекають нового якісного кроку вперед. Команда укомплектована саме під “золото”, але його ще треба виграти.

Львівський колектив минулого літа узяв курс на омолодження. З’явилися перспективні брати Грицини, повернувся з луганського відрядження Кузь. Проте все як і раніше тримається на досвідчених Кардаші, Струку, Ковалі, Рогачові, двох Бондарях, а Легчанов з Павленком і зовсім виглядають граючими тренерами. На користь “енергетиків” говорить досвід минулих перемог, адже уміння домагатися максимального результату навіть усупереч обставинам не можна ввібрати з молоком матері, воно приходить з роками.

Sport.ua

 

Sport.ua

 

Updated: 14.05.2014 — 21:18

Добавить комментарий

© Футзальний клуб "Спортлідер+" 2005 - 2016 Усі права захищено.
При використанні матеріалів офіційного сайту ФК "Спортлідер+" посилання на www.sportlider.km.ua обовязково.