Хмельницький футзальний клуб "Спортлідер+"

Хмельницький футзальний клуб "Спортлідер+"

Україна мінімально поступається Чехії в другому матчі + ФОТО

Команда Олександа Косенко так і не змогла врятуватися від поразки у другому товариському матчі

Україна – Чехія – 3:4 (2:3)

Україна: Дмитро Литвиненко – Олексій Фетько, Віталій Дзюба, Денис Овсянников, Дмитро Бондар, Дмитро Калуков, Дмитро Сорокін, Дмитро Шамлі, Євген Валенко, Євген Рогачов, Микола Білоцерківець, Петро Шотурма, Роман Кордоба
Чехія: Лібор Герчак – Давид Цупак, Зденек Слама, Іржі Новотни, Лукаш Решетар, Марсель Родек, Міхал Ковач, Міхал Салак, Міхал Сейдлер, Міхал Холи, Радим Заруба, Ян Ліштван, Ян Яновскі

Арбітри: Олег Іванов (Дніпропетровськ), Ярослав Вовчок (Івано-Франківськ)

Голи: Дмитро Сорокін, 2, Євген Валенко, 12, з пенальті, 31 – Міхал Ковач, 7, з пенальті, Давид Цупак, 15, Міхал Сейдлер, 17, Давид Цупак, 30
Попередження:  Дмитро Бондар, 19

При режимі спарених товариських матчів, які проводяться між футзальними національними збірними, як правило, в других матчах головні тренери команд проводять і ротацію кадрів, і пробують якісь нові тактичні напрацювання, виходячи з підсумку першого матчу. Головному тренеру збірної Чехії Томашу Нойманн в цьому плані було трохи легше, ніж його візаві Олександру Косенко. Адже чеська команда в понеділок, м’яко кажучи, не вразила, і тренер просто зобов’язаний був щось робити. Практично відразу після першої гри наставник чехів сказав, що другий матч від дзвінка до дзвінка проведуть Ковач, Заруба, Сейдлер і Салак, а ось з приводу решти футболістів пообіцяв, що зробить рішення тільки перед грою. Що ж до нашої збірної, то вона в переможному матчі підчас виглядала настільки злагоджено, що гадати, що ж Олександр Косенко ризикне в такій грі поміняти, була справа невдячним. Хіба що вихід Литвиненко з перших хвилин напрошувався сам собою – і зовсім не тому, що до Іваняка були по першій грі якісь питання.

У підсумку, матч в нашій команді почала та ж четвірка, що і днем раніше, і почала дуже вдало. На самому початку другої хвилини Сорокін по центру вийшов один на один з Герчаком, і розібрався з ним, немов на тренуванні. Чітко виконавши своє завдання, наш перший квартет пішов на зміну, а ось другу нашу четвірку чехи поганяли, відчувалося, що хлопці хвилювалися, і самі допускали невимушені помилки. Рівним ж рахунок став на 7-й хвилині після нещасного випадку – м’яч в штрафній влучив у руку Бондарю, і арбітри вказали на “точку”. Ковач з 6-метрів пробив без шансів для Литвиненка – 1: 1. Відзначимо, що незадовго до цього Білоцерківець після прострільної передачу Сорокіна бив майже впритул, але м’яч влучив у Герчака.

Ще одна особливість першого тайму – дуже швидкий набір фолів, причому обома командами. П’ятим за рахунком у нашого суперника став той, коли Салак у штрафному відбив м’яч рукою після удару Овсяннікова. Ще один пенальті – і його без тіні сумніву реалізував Валенко.

Збірна Чехії «висіла» на п’яти фолах, але продовжувала грати активно, частенько використовуючи довгі верхові передачі. І на 15-й хвилині ця тактика спрацювала – Цупак головою класно пробив з меж штрафного, випередивши і Литвиненка, і нашого захисника. Через ж дві хвилини, після тайм-ауту, чехи забили і третій м’яч – це Сейдлер від правої бровки в дотик приклався до м’яча, і той опинився в дальньому кутіворіт. Питання в цьому моменті є і до того, хто дав пробити, так і до воротаря. Кінцівка по грі явно залишилася за нашим суперником, благо на останній хвилині виручив Литвиненко, який відбив удар впритул Ліштвана з меж штрафного. Неоднозначний для нашої команди перший тайм, і за його підсумком перевага збірної Чехії в один м’яч.

Вже в початку другої половини наша номінально третя четвірка заробила небезпечний штрафний  біля воріт Герчака, але Кордоба метрів з семи пробив сильно і над поперечиною. Чехи ж продовжували гнути свою гру – довгі передачі верхом, але українці вже пристосувалися, і раз за разом на м’ячі були першими.

Досить несподівано, але Олександр Косенко вирішив вести гру в три четвірки, які, немов у хокеї, виходили по чергу. Це дозволяло вести гру в найвищому темпі, але дивідендів не приносило – суперник часом в самий останній момент встигав або накрити, або перервати небезпечну передачу.

На 30-й хвилині збірна України вкрай невдало розіграла кутовий, що дозволило Сейдлеру і Цупаку вийти удвох на воротаря – у Литвиненка, щоб врятувати свою команду, просто не було варіантів. Благо через кілька секунд Валенко видав сольний номер, і свій прохід по центру завершив «гарматним» ударом, але це всього лише 3:4.

На 33-й хвилині збірна Чехії, як і в першому таймі, набрала ліміт фолів. Справа залишалася за малим – змусити сфолити суперника в шостий раз, але чехи давати привід для 10-тиметрового не квапилися. На 35-й хвилині Герчак просто виручив свою команду, потягнувши м’яч з дев’ятки після удару Бондаря. А незабаром здивував Томаш Нойманн – після тайм-ауту Ковач вийшов на майданчик у воротарському футболці!

Такий хід суперника змусив вже Олександра Косенка брати хвилину – і Валенко на майданчику в якості п’ятого польового гравця. Так і грали суперники на «своєму» м’ячі без воротарів. На 38-й хвилині Сорокін зліва пробив у поперечину, а Рогачов не зміг добити. Холи на це відповів неточним ударом по наші порожніх воротах.

Час наших дуже сильно підтискав. Бажання зрівняти рахунок було великим, але провести результативну комбінацію ніяк не вдавалося. Розв’язка була неймовірною. Вже перед самою сиреною Валенко опинився перед воротами, в яких уже не було нікого, крім Сейдлера, і м’яч в нього і влучив!!!!

Поразка 3:4 – для нас досить неприємна, але визнаємо – суперник дуже хотів реваншуватися за вчорашню поразку, і свою перемогу заслужив.

Анатолій Подвойський, Sport.ua

Updated: 11.02.2015 — 10:59

Добавить комментарий

© Футзальний клуб "Спортлідер+" 2005 - 2016 Усі права захищено.
При використанні матеріалів офіційного сайту ФК "Спортлідер+" посилання на www.sportlider.km.ua обовязково.