«Спортлідер+» виходить до фіналу плей-офф Екстра-ліги!

У неймовірно драматичній п’ятій грі півфінальної серії підопічні Віктора Мглинця в серії післяматчевих пенальті здолали івано-франківський «Ураган»

«Спортлідер+» (Хмельницький) – «Ураган» (Івано-Франківськ) – 4:4 (дод. час) (4:1, 4:4) пен. 2:0

Рахунок в серії: 3:2

Арбітри: Чубінський Максим (Київ), Жиронкін Леонід (Луганськ)

Спостерігач арбітражу: Олійник Віталій (Київ)

Голи: Рибак (5, 20), Мартинюк (14), Доманський (15) – Корсун (10), Боргун (32, 40), Лясковський (33)

«Спортлідер+»: Тимощук – Фетько (кап.), Рибак, Доманський, Педяш – Михайленко, Власович, Мартинюк, Шеремета. Запасні: Поправка, Алексейчук, Філь, Чуднов

Головний тренер: Віктор Мглинець

«Ураган»: Колток (Біров, 21) – Корсун, Боргун, Миколюк, Лясковський – Кіндратів (кап.), Сімка, Зварич, Цілик – Баланик, Пелех, Рудавець. Запасні: Горпинич

Головний тренер: Іван Скіцко

Попередження: Тимощук (20) – Лясковський (14), Зварич (37)

Серія пенальті: Миколюк – 0:0 (воротар), Фетько – 1:0, Лясковський – 1:0 (повз ворота), Педяш – 2:0

У суботу, 9-ого травня, свій черговий поєдинок провів хмельницький «Спортлідер+». У вирішальній, п’ятій, грі півфінальної серії плей-офф підопічні Віктора Мглинця у рідних стінах зустрічалися з івано-франківським «Ураганом».

DSC_0069

Розпочали гру активніше івано-франківці. Змінювати нулі на табло міг Корсун, який після швидкого розіграшу ауту зльоту цілив у лівий верхній кут, але на щастя для хмельничан, м’яч після його удару пролетів у лічених сантиметрах поруч із стійкою. Через декілька миттєвостей той ж таки Корсун знову виявився на вістрі атаки «Урагану» після розкішного пасу від Боргуна, але рятівником «лідерів» у даній ситуації виявився Рибак, який у відчайдушному стрибку заблокував удар «двадцятки» гостей. «Спортлідер+» відповів моментом Фетька, але Колток, чудово зігравши на виході, зумів ліквідувати загрозу. Підопічні Віктора Мглинця, яких несамовито підтримував переповнений спорткомплекс УМВС, зуміли перехопити ігрову ініціативу, і вже на 5-ій хвилині логічно втілили її у забитий м’яч. Фетько чудовим пасом вивів на ударну позицію Рибака, і Сергій, підробивши собі м’яч під удар, невідпорно пробив у ліву «шістку» з кута воротарського – 1:0! Хмельничани не зупинялися на досягнутому, і в наступній атаці подвоювати перевагу господарів паркету у рахунку міг Педяш, який потужно пробивав у ліву «шістку» після розіграшу кутового, однак Колтку ціною надзусиль таки вдалося врятувати свою команду від вірного голу. Івано-франківці ж відповіли небезпечним пострілом під поперечину у виконанні Корсуна з дальньої дистанції, але Тимощук у «рамці» зіграв надійно. Надалі ж «Урагану» поступово вдалося вирівняти гру, і на 9-ій хвилині рахунок у зустрічі став рівним. Це Миколюк з ауту прострілив у центр воротарського, де ніким не прикритий Корсун холоднокровно вдотик пробив впритирку із стійкою – 1:1. На куражі франківці могли відразу забити і вдруге. Тимощук парирував перед собою сферу після потужного удару від Боргуна, а на підборі першим виявився Доманський, який і від гріха подалі виніс шкіряний снаряд від воріт хмельницької команди. Цей епізод став таким собі «тривожним дзвіночком» для підопічних Віктора Мглинця, які відразу перемістили гру на половину майданчику суперника. Виводити вперед у рахунку «Спортлідер+» міг Мартинюк, який прицільно пробивав у лівий нижній кут зі штрафного, але Колток на останньому рубежі зіграв вище всяких похвал, в красивому стрибку перевівши сферу на кутовий. Але і на 14-ій хвилині він виявився безсилим. Після стрімкої атаки хмельничан Власович відпасував на Мартинюка, який невідпорно зльоту пробив точнісінько у праву «дев’ятку», зірвавши гучну овацію трибун – 2:1!!! Не встигли франківці як слід прийти в себе, як вже знову були вимушені розпочинати гру від центральної лінії. Це Доманський обікрав Цілика на підступах до карного майданчику «Урагану», і прицільно пробив у протихід Колтку з кута воротарського – 3:1!!! Підопічні Івана Скіцка не опустили руки, і невдовзі скорочувати розрив до мінімуму міг Сімка, який викотився віч-на-віч із голкіпером після зразкового пасу врозріз від Зварича, але Тимощук, скоротивши кут обстрілу, зумів врятувати свою команду. Завершення першого тайму проходило за переваги хмельничан. Дубль оформлювати міг Доманський, який прицільно пробивав зльоту у верхній кут після передачі Рибака від кутової позначки, проте Колток знову у рамці зіграв вище всяких похвал. В наступній атаці доводити рахунок на табло до розгромного міг Фетько, який потужно пробивав зі штрафного під поперечину. Здавалося, що м’яч вже ось-ось опиниться у сітці, але рятівником «драконів» виявився Цілик, який в останню мить виніс шкіряний снаряд із «стрічки»! «Лідери» продовжували тиснути, і на останній хвилині першої 20-ти хвилинки таки домоглися свого. Це Рибак виконав «сухий лист» з кутового, ефектно закрутивши сферу у ближній нижній кут – 4:1!!! На останніх секундах перед перервою той ж таки Рибак міг оформлювати хет-трик, але вийшовши віч-на-віч із Колтком, пробив у стійку воріт.

DSC_0249

Другий тайм суперники розпочали у відкритій манері, відповідаючи атакою на атаку, що неабияк тішило багаточисленних вболівальників на трибунах. Змінювати цифри на табло міг Боргун, який, обігравши на швидкості Педяша, по флангу вийшов віч-на-віч із Тимощуком, але саме кіпер хмельничан виявився переможцем у цій очній дуелі. Відповідь «Спортлідера+» була не менш гострою. Забивати повинен був Рибак, але з кількох метрів не зумів влучити у порожній кут після націленого прострілу на дальню стійку у виконанні Доманського. Ігровий час невпинно спливав, і аби змінити хід подій на паркеті спорткомплексу УМВС головний тренер франківців вимушений був йти на ризик, за 9.25 до фінальної сирени випустивши Боргуна на майданчик у воротарській футболці. Ця ставка відразу себе виправдала: після затяжної атаки «драконів» Лясковський прострілив на дальню стійку, де Боргун, який вирвався з-за спин захисників спокійно з кількох метрів переправив шкіряний снаряд у ціль – 4:2. Через декілька миттєвостей ця ж зв’язка помінялася ролями: Боргун з флангу відпасував на «п’ятачок», де ніким не прикритий Лясковський розстріляв Тимощука, скоротивши відставання до мінімуму – 4:3. «Спортлідер+» ж відповів небезпечним ударом Доманського при розіграші вільного, після якого м’яч влучив у руку Корсуну в карному майданчику гостей, але свисток арбітра в цьому епізоді, нажаль, промовчав. В наступній атаці хорошу нагоду для того аби відзначитись мав Педяш, який ефектно у падінні завершував фланговий простріл у виконанні активного Доманського, проте рятівником «Урагану» в даній ситуації Корсун, вибивши шкіряний снаряд на кутовий. За 1.01 до фінальної сирени Іван Скіцко взяв тайм-аут, після якого на паркет вийшов у воротарській футболці Боргун. Вже майже відразу він міг відновлювати статус-кво, але м’яч після його гарматного удару у праву «дев’ятку» з-замеж воротарського, на щастя для хмельничан, прийняла на себе стійка воріт. «Ураганівці» не полишали надій врятуватися від поразки, і їх старання були винагороджені на останніх секундах основного часу зустрічі. Після швидкої контратаки гостей Лясковський прострілив на дальню стійку, де Боргун у підкаті переправив сферу у праву «шістку» – Тимощук хоч і зреагував, але врятувати свою команду був вже не в силах – нічия із рахунком 4:4, і згідно регламенту далі були призначені два додаткових тайми по 5 хвилин у кожному.

DSC_0282

Перший екстра-тайм пройшов під диктовку хмельничан. Виводити вперед у рахунку «Спортлідер+» міг Михайленко, але в падінні пробив у лічених сантиметрах поруч із стійкою після вивіреної передачі від Педяша. В наступній атаці до взяття воріт близьким був вже Педяш, який пробивав у ближній кут після прострілу Михайленка від бокової лінії, але рятівником «Урагану» в даній ситуації виявився Кіндратів, який заблокував удар Олександра.

Друга додаткова 5-ти хвилинка видалася більш багатою на цікаві події. Відразу дубль оформлювати міг Доманський, який по флангу втік віч-на-віч із Біровим, але не зумів у ближньому бою переграти кіпера івано-франківського клубу. Через декілька хвилин Доманський знову близьким до того аби змінити цифри на табло – м’яч після його гарматного удару зі штрафного виніс із порожніх воріт Баланик! На останніх секундах другого екстра-тайму «дракони» відповіли моментом Пелеха, який вже з кількох метрів готувався вразити порожній воріт після прострілу Корсуна на дальню стійку, але «Спортлідер+» від неприємностей у даному епізоді врятував Шеремета, який в останню мить виніс м’яч на кутовий. Додатковий час так переможця не визначив, і далі подальша боротьба на майданчику перейшла у серію післяматчевих пенальті, яка стала апофеозом усієї півфінальної серії плей-офф.

DSC_0298

Відкривав «лоторею» постріл Миколюка, який вирішив пробити по центру воріт, але Тимощук, який зіграв по удару, м’яч парирував!!! Наступним пенальті вийшов виконувати Олексій Фетько, і капітан «лідерів» свою спробу холоднокровно реалізував, перегравши з «точки» Колтка – 1:0. Далі бити взявся Лясковський, але не зміг приборкати свої нерви, і з «позначки» пробив повз ворота! Масну ж крапку поставив Педяш, який невідпорно пробивши у лівий верхній кут, приніс перемогу хмельничанам у «лотореї». В підсумку – 2:0 на користь «Спортлідера+», який завдяки цьому успіху здобуває третю перемогу у півфінальній серії, а з нею – путівку до фіналу плей-офф!!!

_Takogo_v_istoriyi_hmelnickogo_futzalu_sche_ne_bulo__1_2015_05_09_11_38_09

У фінальній серії до трьох перемог на «Спортлідер+» очікує зустріч із діючим переможцем турніру, харківським «Локомотивом». Перші два матчі відбудуться 16-ого та 17-ого травня у Харкові.

Олександр Таран, прес-служба ФК «Спортлідер»