«Спортлідер+» на останніх секундах вириває перемогу у матчі із «ЛТК-ІнБев-НПУ»

В 4-ому турі Екстра-ліги підопічні Романа Ковальчика в рідних стінах здобули вольову перемогу над одним із аутсайдерів турніру, «ЛТК-ІнБев-НПУ»

«Спортлідер+» (Хмельницький) – «ЛТК-ІнБев-НПУ» (Луганськ-Житомир-Київ) – 7:6 (5:5)

Арбітри: Фесенко Олексій, Чумак Денис (обидва – Харків)

Спостерігач арбітражу: Гроховецький Сергій (Київ)

Голи: Тимощук (5), Власович (7, 13), Михайленко (11), Калуков (12, 36), Шеремета (40) – Концеба  (11, 18), Дзюба (16, 19, 26), Мануйленко (17)

«Спортлідер+»: Тимощук (Бакинський, 18) – Шеремета, Мартинюк, Педяш, Лисенко – Фетько (кап.), Калуков, Власович, Михайленко – Подлюк. Запасні: Рябоконь

Головний тренер: Роман Ковальчик

«ЛТК-ІнБев-НПУ»: Сухов (Соколовський, 12) – Дзюба (кап.), Мануйленко, Литвинов, Цапов – Горло, Фаренюк, Концеба, Директоренко – Мороховець. Запасні: Чеберяк, Карбула

Головний тренер: Валерій Туркін

Попередження: Фетько (38), Михайленко (38), Подлюк (40), Калуков (40) – Горло (18), Мануйленко (18), Фаренюк (20), Концеба (27)

На 33-ій хвилині Калуков не реалізував дабл-пенальті (воротар)

У суботу, 26-ого вересня, свій черговий поєдинок провів хмельницький «Спортлідер+». У рамках 4-ого туру вітчизняної Екстра-ліги «лідери» у рідних стінах зустрічалися із «ЛТК-ІнБев-НПУ», який до звітного двобою підходив із нулем у графі «набрані очки» та замикав турнірну таблицю. Забігаючи наперед, відзначимо, що обидві команди подарували, безумовно, кращий за змістом та напругою матч нинішнього сезону: тринадцять забитих м’ячів, неймовірний камбек однієї із команд, становище якої на той момент взагалі здавалося безнадійним, інтрига до самісінького фінального свистка та розв’язка на останніх секундах. Словом, усі учасники та очевидці ще довго згадуватимуть цей футзальний трилер.

DSC_0643

Розпочнемо із стартових протоколів команд, які,  зізнаюся, дещо здивували. Якщо Роман Ковальчик з перших секунд випустив номінально другу четвірку, яка своєю грою у попередній грі з «Приватом» приємно вразила, то коуч «телефоністів», Валерій Туркін здійснив рокіровку на останньому рубежі, змінивши досвідченого Соколовського на юного Сухова.

DSC_0700

Розпочали суперники гру доволі жваво, вже на перших секундах обмінявшись гольовими нагодами. Змінювати нулі на табло міг Фаренюк, який на замасі обіграв Лисенка і з розвороту цілив у дальній кут, проте, на щастя для «лідерів», м’яч після його удару пролетів у лічених сантиметрах поруч із стійкою. Господарі паркету відповіли двома підступними пострілами з дальньої дистанції у виконанні Шеремети та Мартинюка, однак кіпер «ЛТК-ІнБев-НПУ» на останньому рубежі діяв вище всяких похвал. Команди продовжували діяти на паркеті у відкритій манері, відповідаючи атакою на атаку, що неабияк подобалося багаточисленній глядацькій аудиторії, яка в цей день зібралася у спорткомплексі УМВС. Стовідсоткову нагоду для того, аби відкрити лік забитим м’ячам у грі мав Фетька, який прицільно пробивав у ліву «шістку» з кута воротарського після ювелірного пасу від Михайленка, але «телефоністів» від голу виручила стійка. Покарати відразу хмельничан за таке футзальне марнотратство міг найактивніший гостей  у стартовому відрізку зустрічі, Артем Фаренюк, але свій шанс не використав, після навісної передачі від Директоренка пробивши повз ціль із забійної позиції. «Не забиваєш ти, забивають…» – ця прописна аксіома спрацювала миттєво. Тимощук підключився до атаки своєї команди, і пробив майже від центральної лінії майданчику і сильно, і точно, що стало несподіванкою не лише для гостей, а й для Сухова – 1:0, даєш перший воротарський гол у нинішньому розіграші Екстра-ліги! Не встигли «телефоністи» як слід отямитися, як вже майже відразу змушені були розпочинати гру від центрального півкола. Це Власович відгукнувся на націлений пас Фетька і пробив на силу з лінії воротарського – Сухов хоч і зреагував, але врятувати свою команду був не в силах – 2:0!!! Валерій Туркін аби заспокоїти власних підопічних відразу взяв тайм-аут, але як показали подальші події, хвилинна перерва більше пішла на користь «лідерам». Підопічні Романа Ковальчика, дещо перевівши дух та відновивши сили, із ще більшим завзяттям стали тиснути на захисні редути свого опонента. Доводити рахунок до розгромного повинен був Михайленко, але відверто вибачив свого опонента, з кількох метрів пробивши над поперечиною після розіграшу кутового, але вже у наступній атаці сповна реабілітувався, холоднокровно пробивши над Суховим після відмінного пасу від активного Фетька – 3:0!!! «Телефоністи» відразу один м’яч зусиллями Концеби відквитали, що ніяк не засмутило хмельничан, які впродовж двох наступних хвилин двічі змушували свого опонента розпочинати гру від центрального півкола. Спочатку примножив свій гольовий доробок кращий голеадор «Спортлідера+» та всього турніру, Дмитро Калуков, який прицільно пробив зльоту в дальній кут після розкішної навісної передачі від Педяша, а згодом дубль оформив Власович. Про комбінацію, яка призвела до п’ятого голу окремо, бо вона цілком заслуговує на те, аби зайняти своє місце у футзальних підручниках: Калуков передачею врозріз знайшов Михайленка, який в свою чергу вдотик переправив шкіряний снаряд в центр воротарського, де ніким не прикритий Власович з кількох метрів розстріляв Соколовського, який змінив Сухова на останньому рубежі «ЛТК-ІнБев-НПУ»! Віддамо належне «телефоністам», які не знітилися, і вже у наступній атаці зменшувати відставання у рахунку міг Мануйленко, який впритул розстрілював Тимощука після пасу від Литвинова, але кіпер хмельничан у красивому стрибку зумів у красивому стрибку врятувати свою команду від вірного голу. За 6.39 до сирени на перерву Роман Ковальчик взяв тайм-аут, але він, схоже, пішов більше на користь гостям, які забили дуже своєчасний м’яч: Тимощук парирував шкіряний снаряд після гарматного удару від Дзюби, але капітан «ЛТК-ІнБев-НПУ» виявився першим на підборі, і при повному потуранні захисту хмельничан, спокійно переправив його у сітку – 5:2. «Лідери» ж відповіли супермоментом Мартинюка, але «десятка» номінальних господарів свою нагоду для взяття воріт суперника змарнував, не зумівши із забійної позиції влучити у порожній кут після вишуканого пасу врозріз від Шеремети. Відоме футбольне правило спрацювало відразу: удар Литвинова, сейв Тимощука, чергова помилка захисту «Спортлідера+» і ніким не прикритий Мануйленко ефектним «черпачком» підсікає сферу у верхній кут – 5:3. Через декілька хвилин інтригу в грі оживив Концеба, гарматним ударом в праву «шістку» замкнувши передачу Фаренюка від кутової позначки, і скоротивши розрив у рахунку до мінімального – 5:4. Схоже, що цей гол дещо надламав психологічно підопічних Романа Ковальчика, чим сповна дуже швидко скористалися їх суперники: дубль оформив Дзюба, який невідпорним ударом впритирку із стійкою не залишив жодних шансів Бакинському, який змінив у «рамці» Тимощука – 5:5!!! Хто б на таке сподівався якихось три хвилини тому, але саме за неочікуваність та непрогнозованість ми і любимо футзал! Кінцівку першої 20-ти хвилинки активніше провели «лідери», які цілком могли піти на перерву у ранзі переможця, якби дива воротарської майстерності не продемонстрував Соколовський, парирувавши «мертвий» м’яч із верхнього кута після вбивчого пострілу у виконанні Калукова.

DSC_0617

Друга половина зустрічі видалася не менш захоплюючою. Вже в її дебюті «лідери» заробили право на небезпечний штрафний удар у безпосередній близькості до воріт свого опонента. Виконувати його взявся Калуков, який щосили пробив у поперечину! «Телефоністи» відповіли супермоментом Фаренюка, але він його змарнував, не зумівши реалізувати вихід віч-на-віч із Бакинським. Надалі суперники, які продовжували діяти у відкритій манері, впродовж кількох наступних хвилин обмінялися стовідсотковими моментами. Спочатку виводити хмельничан вперед у рахунку повинен був Калуков, який потужно пробивав у ближню «дев’ятку» після передачі Фетька від кута майданчика, але Соколовський і в цій ситуації зіграв вище всяких похвал, в неймовірному стрибку парирувавши «мертвий» м’яч. І саме тоді вкотре у цій грі спрацювало відоме футбольне правило: Цапов на швидкості промчався по флангу, і відпасував в центр воротарського на набігаючого Дзюбу, який, з кількох метрів розстрілявши голкіпера, оформив хет-трик, зааодно вивівши «телефоністів» вперед у рахунку – 5:6. Становище «телефоністів» обтяжувало те, що вони після цього миттєво «повисли» на п’яти фолах, і в силу цього, застосовуючи різноманітні футзальні хитрощі, намагалися збити ігровий темп, що підопічним Валерія Туркіна, на щастя, ніяк не вдавалося. «Лідери» діяли на паркеті першим номером, і втілювати ігрову перевагу хмельничан двічі у забиті голи повинен був Михайленко, але в першому епізоді його підступний удар у падінні після пасу Фетька парирував голкіпер, а в другому рятівником «ЛТК-ІнБев-НПУ» виступив Горло, винісши сферу із «стрічки» порожніх воріт після удару Дмитра. За 7.50 до фінальної сирени той ж Горло, збивши Михайленка у центральному півколі, «привіз» шостий фол в пасив номінальних гостей, і арбітр, не вагаючись, призначив дабл-пенальті у бік воріт «телефоністів». «Під удар» вийшов Сухов, а виконувати «вирок» взявся Калуков, проти зробити це йому до удару не вдалося. Гравці команди-суперника «вибігли» до удару, при цьому з лави запасних «ЛТК-ІнБев-НПУ» зазвучали нецензурні вислови на адресу арбітра, внаслідок чого був вилучений… клубний водій «ЛТК-ІнБев-НПУ»! Удар Дмитра ж з «другої спроби» парирував Сухов, після чого місце у рамці воріт «телефоністів» зайняв Соколовський. Впродовж кількох наступних хвилин небезпечними ударами обмінялися Мартинюк та Литвинов, але в обох випадках на висоті були голкіпери обох команд. «Лідери» поступово зуміли перехопити ігрову ініціативу, гол у ворота Соколовського з кожною секундою ігрового часу став назрівати все більше і стався на 36-ій хвилині: Михайленко обікрав Мануйленка і вивів на ударну позицію Калукова, який, уникнувши підкату від Литвинова, влучно пробив у ліву «шістку» від стійки – 6:6!!! На куражі хмельничани могли і відразу схилити шальки терезів на власну користь, але Соколовський двічі рятував свою команду після непростих ударів у виконанні Педяша. В надії вирвати переможний результат Роман Ковальчик перейшов на гру в п’ять польових гравців, і це принесло приємні дивіденди для хмельничан: Педяш із забійної позиції поцілив у стійку, а ось Шеремета, який і вийшов на паркет у «воротарській» футболці, за 6.9 (!) секунд до фінальної сирени вивів «Спортлідер+» знову вперед у рахунку в цій грі – 7:6. Відразу в складі гостей на майданчик «п’ятим» вийшов Мороховець, проте врятуватися від поразки в «телефоністів» вже не було ні часу, ні можливості.

DSC_0703

Після фінального свистка радощам переможців було не меж, так як і розпачу переможених. В підсумку – 7:6 на користь «Спортлідера+», який, здобуваючи непросту перемогу на останніх секундах зробив цим самим відмінний подарунок хмельничанам та гостям міста, яке цього вік-енду святкувало 584-ти річччя власного заснування, а також піднімається на другий щабель у турнірній таблиці.

DSC_0675

Наразі у Екстра-лізі наступає пауза, пов’язана із участю чинного чемпіона країни, харківського «Локомотива», у основному раунді Кубку УЄФА з футзалу. Поновляться змагання аж через два тижні, і тоді на хмельничан в доволі короткі строки очікує відразу два важкі двобої із сусідами по «турнірці»: 10-ого жовтня «Спортлідер+» зіграє у Херсоні із місцевим «Продексімом», який наразі займає четверте місце, а через п’ять днів «лідери» прийматимуть діючого чемпіона та лідера поточного розіграшу, харківський «Локомотив».

Олександр Таран, прес-служба ФК «Спортлідер+»

Updated: 26.09.2015 — 19:28