«Спортлідер+» – чемпіон «Преміум-ліги з футзалу»!

«Преміум-ліга з футзалу-2013» стала надбанням історії

Ось і стала надбанням історії «Преміум-ліга з футзалу». Цей турнір був покликаний піднести на новий, більш якісний, рівень проведення футзальних змагань. Змагання приймало в себе місто енергетиків – Нетішин, де у затишному палаці спорту «Енергетик» впродовж двох днів точилась запекла боротьба за головний трофей турніру. В змаганнях прийняли участь чотири команди із міст Нетішина, Славути, Дунаєвець та Хмельницького, кольори якого захищали гравці флагману хмельницького футзалу, ФК «Спортлідер+». Команди грали по змішаній системі: в перший день проводився груповий етап, а на другий – ігри плей-офф, де і визначались переможці та призери змагань.

Перший ігровий день виявився напрочуд цікавим та напруженим. Відкривав змагання матч Славути та Нетішина. Відкрив рахунок Главацький, який пробив точнісінько у ліву «шістку» без шансів для голкіпера – 1:0. Через чотири хвилини Голуб відкотив зі штрафного під удар Сороці, і гравець господарів не схибив – 2:0. Вецало влучним ударом зменшив до мінімуму відставання у рахунку нетішинської команди, проте перед перервою досвідчений Голуб двічі розписався у воротах гостей, і зробив перевагу команди зі Славути ще більш відчутною – 4:1. Другий тайм видався не менш цікавим. Зінчук відпасував на Чутченка, і лідер нетішинців вдотик пробив у лівий нижній кут – 4:2. Однак господарі в цій грі продовжували грати першим номером, і здобули логічну перемогу. Голуб відпасував на Сороку, Олексій в блискучому стилі обіграв захисника і пробив у праву «шістку» без шансів для голкіпера – 5:2. А крапку в цьому протистоянні поставив Сіліщев, який з кількох метрів розстріляв ворота після відмінної передачі від Сороки – 6:2 на користь Славути. Продовжив програму першого ігрового дня матч між командами Хмельницького та Дунаєвець. Основні події цього матчу відбулись в другому таймі. На 24-ій хвилині Сохорук блискуче відпасував на Колесникова, і Олексій красивим фінтом спочатку поклав на паркет голкіпера, а потім закотив сферу у порожні ворота – 1:0. Але дунаївчани, які цьогоріч тріумфували в Другій лізі чемпіонату України, рук не опустили, і знайшли в собі сили зрівняти рахунок. Цінчик віддав блискучу передачу на хід Тарасову, і Микола зльоту пробив у праву «шістку», знайшовши шпарину між голкіпером та стійкою – 1:1. До завершення гри обидві команди мали безліч моментів, щоб схилити шальки терезів на свою користь, однак фінальний свисток арбітра зафіксував нічию з рахунком 1:1. Наступними на майданчик вийшли команди Славути та Дунаєвець. Відкрив рахунок Сорока, який після відмінної передачі від Голуба в красивому стилі на замасі прибрав захисника, і невідпорно з розвороту пробив у дальній нижній кут – 1:0. Статус-кво відновив Боднар, пробивши точно у праву «шістку» без шансів для голкіпера – 1:1. Однак через дві хвилини господарі знову вийшли вперед. Главацький красивим ударом підсік сферу ліву «дев’ятку» – 2:1. Останні хвилини матчу були пройшли в напруженій боротьбі, і вирішальним став влучний удар Калинюка, гол якого приніс нічию команді із Дунаєвець – 2:2. Матч між Хмельницьким та Нетішином видався не менш цікавим. Сохорук, зігравши в стінку із Колесниковим, вразив правий нижній кут воріт гостей і вивів хмельничан вперед у рахунку – 1:0. Нетішинці вдало діяли на контратаках, що дало свої результати на 14-ій хвилині матчу. Захарченко вдало зіграв на дальній стійці, замкнувши фланговий простріл, і зрівняв рахунок в цій зустрічі – 1:1. Хмельничани додали у швидкостях, і перед свистком на перерву знову повели в цьому матчі. Сохорук вдало відпасував на Монастирського при розіграші штрафного удару, і «дев’ятка» хмельничан з розвороту пробив у праву «шістку» – 2:1. Гості не знітились, і в дебюті другої половини матчу знову відновили статус-кво. Гончарук прострелив на дальню стійку, де Захарченко влучним ударом не залишив жодних шансів Алексейчуку – 2:2. Проте відразу Колесников вивів хмельничан вперед, відмінним ударом зі штрафного змусивши капітулювати голкіпера гостей – 3:2. За хвилину до завершення матчу блискучу передачу з гострого кута у виконанні Гончарука красивим ударом в ліву «дев’ятку» замкнув Мандрійчук і встановив остаточний рахунок в цій зустрічі – 3:3. В наступній грі турніру хмельничани зійшлися із командою зі Славути. Вивів гостей вперед Сіліщев, який красивим ударом в падінні переправив сферу у лівий нижній кут після блискучої передачі від Голуба – 0:1. «Лідери» суттєво додали обертів, і невдовзі відновили паритет. Бондар пробив без шансів для голкіпера після зразкової передачі від Колесникова – 1:1. До завершення матчу обидві команди створили безліч моментів для того, щоб здобути перемогу, однак рахунок на табло так і не змінився. Останній матч групового етапу, в якому зустрічались Нетішин та Дунаївці став справжньою прикрасою турніру. Відкрили рахунок господарі. Вецало відпасував на ближню стійку, де Зінчук вдотик пробив у ліву «шістку» – 1:0. Через п’ять хвилин відновив статус-кво Тарасов, який блискучим ударом зі штрафного зняв павутину з правої «дев’ятки» воріт – 1:1. Однак впродовж кількох хвилин Захарченко двічі розписався у воротах гостей – 3:1. На 15-ій хвилині Горський влучним ударом скоротив розрив у рахунку – 3:2. Вирішальний епізод відбувся у середині другої половини матчу. Гончарук з гострого кута пробив у ліву «шістку» без шансів для голкіпера і встановив підсумковий рахунок – 4:2.

Другий ігровий день був набагато цікавішим. Першими відбулись півфінальні зустрічі. Спочатку долю першої путівки до фіналу визначали команди Дунаєвець та Славути. Влучні удари Назарука та Главацького забезпечили надійний гандикап гостям – 0:2. Господарі пішли на ризик, змінивши голкіпера на п’ятого польового гравця, і це дало свій результат. Цінчик влучним ударом замкнув вишукану багатоходівку дунаєвчан – 1:2. Проте майже відразу «верестівців» покарав Голуб, який точним ударом зі своєї половини поля вразив порожні ворота після помилки гравців Дунаєвець – 1:3. Калинюк блискучим ударом у ліву «дев’ятку» скоротив відставання до мінімуму, і встановив підсумковий рахунок в зустрічі – 2:3, і команда Славути виходить до фіналу. В другому півфінальному матчі схрестили шаблі Нетішин та Хмельницький. На 2-ій хвилині Артем Глас відкрив рахунок, блискуче зігравши на дальній стійці після розіграшу штрафного удару і вразивши дальній кут – 0:1. Господарі не опустили рук, і через дві хвилини відновили паритет. Гончарук влучним ударом в праву «шістку» не залишив шансів Алексейчуку – 1:1. І тут своє вагоме бомбардирське слово сказав лідер хмельничан, Артем Глас. Спочатку «вісімка» гостей невідпорно пробив у дальній кут, а через 9 хвилин в блискучому стилі змістився у центр карного майданчика і потужним ударом змусив капітулювати голкіпера, оформивши таким чином хет-трик – 1:3. А масну крапку в грі поставив Роман Шевчук, блискуче пробивши в ліву «шістку» після філігранної передачі від молодого та талановитого Володимира Рудюка – 1:4, і «лідери» стають другим фіналістом турніру.

Матч за бронзові медалі видався дуже напруженим. Шадюк та Рижик влучними ударами затвердили чемпіонські амбіції Нетішина – 0:2. Скоротив розрив у рахунку Глуховатий, який блискучим ударом в з дальньої дистанції поцілив у ліву «шістку» – 1:2. Відразу Чутченко красивим ударом перекинув голкіпера, і зробив перевагу господарів турніру ще більш відчутною – 1:3. Дунаївчани кинулись грати з п’ятим польовим гравцем, і змогли врятувати матч. Калинюк двічі розписався у воротах нетішинців, а перемогу «Вересту» приніс Ковалюк – 4:3, вольова перемога «Вереста», який стає бронзовим призером нашого турніру.

Фінальний поєдинок, в якому зустрічались Славута та Хмельницький, став справжньою окрасою турніру. На 2-ій хвилині сольний прохід Артема Гласа завершився точним ударом «вісімки» хмельничан в лівий нижній кут – 0:1. Далі Баландюк не за правилами зіграв у карному майданчику, і залишив господарів в меншості, при цьому арбітр вказав «на позначку». Вирок взявся виконувати Артем Глас, і потужним ударом під перекладину зробив перевагу своєї команди ще більш відчутною – 0:2. Через декілька хвилин нестримний Глас відпасував в центр карного майданчика, де Ігор Монастирський вдотик пробив у праву «шістку» – 0:3. Здавалось, що всі питання в цій грі вже вирішено, однак по іншому думав Олексій Сорока, якій двічі розписався у воротах Алексейчука і повернув інтригу в зустрічі – 2:3. Однак на більше команди Славути не вистачило, і ФК «Спортлідер+» здобув почесне звання нашого турніру!

Після цього відбулась яскрава церемонія нагородження, в ході якої було нагороджено переможців та призерів турніру, а також кращих в індивідуальних номінаціях. Кращими в індивідуальних номінаціях стали:

«Кращий голкіпер» – Руслан Рижук (Нетішин)

«Кращий захисник» – Олексій Сорока (Славута)

«Кращий нападник» – Микола Тарасов (Дунаївці)

«Кращий бомбардир» – Олексій Колесников (Хмельницький)

«Кращий гравець» – Сергій Алексейчук (Хмельницький)

На цій мажорній ноті і завершились наші змагання. До нових зустрічей в Преміум-лізі з футзалу!