Хмельницький футзальний клуб "Спортлідер+"

Хмельницький футзальний клуб "Спортлідер+"

Євро-2014: завершився груповий етап

Заключний ігровий день групової стадії ознаменувався впевненими перемогами збірних Італії та Іспанії

Азербайджан – Італія – 0:7 (0:3)

Азербайджан: Джованні Буранелло Лаерсіо – Феліпе , Амадеу , Аугусто , Едуардо – Біро Жаде , Віталій Борисов , Іса Атаєв , Раджаб Фараджзаде , Рафаель , Різван Фарзалієв , Сеймур Маммадов , Ельнур Гамбаров
Італія: Стефано Маммарелла ( Мікеле Міареллі , 37 ) – Габріель Ліма , Серджіо Романо , Алекс мерло , Саад Ассіс – Вампета дос Сантос , Даніель Джассон , Лука Леджер , Марко Ерколессі , Массімо Де Лука , Муріло Феррейра , Родольфо Фортіно , Умберто Оноріо

Голи: Серджіо Романо , 2 , Родольфо Фортіно , 4 , Умберто Оноре , 16 , Вампета дос Сантос , 25 , Габріель Ліма , 27 , Стефано Маммарелла , 31 , Мікеле Міареллі , 40

Попередження: Джованні Буранеллі Лаерсіо , 8 . Амадеу , 24 . Рафаель , 40 .

Арбітри: Марк Біркетт (Англія) , Онджей Черни (Чехія)

Матч смерті – іншу назва для заключного поєдинку в групі С підібрати складно. Незважаючи на те , що у збірної Азербайджану було 3 очки, а у Італії жодного, шанси на вихід у плей- офф можна було вважати приблизно рівними . Першу команду влаштовувала і нічия , а ось італійцям обов’язково потрібно було перемагати , причому , якби це було зроблено з різницею не менш ніж у два м’ячі , то саме італійська команда займала перше місце в групі. Якби футзальна « Скуадра Адзурра» вигравала в 1 м’яч , то вона покидала турнір ( за винятком перемог типу 8:7 , 9:8 і т.д.).

І підопічні Роберто Менікеллі почали з місця в кар’єр. На 2-й хвилині Саад Ассіс зі своєю улюбленою лівої пробив від лівої бровки, Буранеллі зіграв не дуже впевнено, і м’яч, підправлений Романо, затріпотів у куті воріт. Між першим і другим перерва була невеликою. Минуло всього дві хвилини, Ерколессі з лівого кута майданчика прострілив уздовж воріт, на дальній штанзі не було нікого, крім Фортіно, він і подвоїв перевагу італійської команди.

Домігшись непоганої переваги, збірна Італії спокійно перейшла на гру другим номером, і впевнено тримала суперника на чималій відстані від своїх воріт. Якщо ж справа доходила до Маммарелли, то він діяв на останньому рубежі дуже впевнено.

Ближче до кінця тайму збірна Італії стала активно використовувати і пресинг, і на 16-й хвилині Оноріо, обікрав суперника, вийшов один на один з Буранелло і спокійно переграв того.

На 19-й хвилині головний тренер збірної Азербайджану Алесіо вирішив грати з п’ятим польовим, біля воріт Маммарелли стало спекотно, але максимум чого домоглися азербайджанці – це удар Феліпе у поперечину.

Едуардо в ролі п’ятого вийшов на майданчик з перших же секунд другої половини, але Італія грамотно вибудовувала гру «4 проти п’яти», і загроз біля воріт Маммарелли не виникало. На 24-й хвилині Амадеу рукою зупинив м’яч, який летів у напрямку порожніх воріт, перебуваючи в центральному колі, але арбітри обмежилися в цьому епізоді жовтою карткою. Проте, незабаром м’яч знайшов шлях у ворота – Вампета точно пробив метрів з 9-ти.

0:4 – Алесіо не знаходив інших варіантів проти Італії, крім гри з п’ятим, і Едуардо практично не знімав з себе зелену воротарську футболку. Але м’яч продовжив влітати у ворота азербайджанців – на 27-й хвилині Ліма після кутового пробив з 13-ти метрів. Далі більше – на 31-й хвилині на чемпіонаті був зафіксований перший воротарський гол – Маммарелла зі своєї штрафної не промахнувся, пробиваючи в порожні.

За 7.30 до сирени вже Борисов почав грати у Азербайджану п’ятим, нічого не змінювалося, і ближче до кінця матчу цікавило тільки одне питання – чи зможуть азербайджанці забити хоча б один м’яч.

Все це сумне видовище тривало до фінальної сирени – Азербайджан щось комусь хотів довести, як і раніше граючи з п’ятим польовим. Але нічого нікому не довів – крапку ж у матчі поставив другий італійський голкіпер Міареллі, який незадовго до фінальної сирени вийшов замість Маммарелли.

Збірна Азербайджану безславно залишає чемпіонат Європи.

Чехія – Іспанія – 1:8 (0:2)

Чехія: Лібор Герчак – Давид Купак , Девід Фрич , Лукаш Решетар , Матей Cловачек – Зденек Слама , Іржі Новотни , Марсель Родек , Міхал Белей , Міхал Ковач , Міхал Сідлер , Петро Олива, Роман Мареш
Іспанія: Рафа ( Хесус Ерреро , 38 ) – Айкардо , Карлос Ортіс , Пола , Рауль Кампос – Рафа Усін , Серхіо Лосано, Фернандао , Хорді Торрас , Хосе Руїс

Голи: Міхал Белей , 26 – Фернандао , 7 , 23 , Серхіо Лосано, 20 , з пенальті , 37 , Карлос Ортіс , 25 , Хосе Руїс , 33 , Рауль Кампос , 35 , Пола , 38

Попередження: Міхал Белей , 20 . Лібор Герчак , 34 . – Карлос Ортіс , 29 .

Арбітри: Богдан Сореску (Румунія) , Едуарду Фернандеш Коелью (Португалія)

У заключній грі групового раунду ЧЄ-2014 зустрілися Чехія та Іспанія. Ситуація в підгрупі склалася досить цікава. Переможець потрапляв до вісімки найсильніших, переможений вирушав додому, поступившись другим місцем хорватам. У разі «мирової» всі три учасники набирали по 2 очки, і довелося б рахувати додаткові показники.

Іспанці звітні гру почали завзято і напористо, але чехи багато і ретельно оборонялися і на старті поєдинку всюди встигали. Якщо що, а ударів було багато, страхував досвідчений воротар Герчак. Чеська оборона протрималася трохи більше шести хвилин, поки не пройшла діагональ на залишеного без нагляду на дальній штанзі Фернандао. Тут же капітан аутсайдера Решетар вискочив один на один, от тільки героєм епізоду став іспанський кіпер Рафа. Це була перша атака «левів» зі старту матчу.

Якби не ці два вибухові епізоди гра в цілому виходила спокійною , якщо не сказати нудною , а адже це була дуель з розряду «бути чи не бути». У середині першого тайму наставник Чехії Томаш Нойманн взяв тайм-аут і вперше відправив команду вперед з п’ятим польовим . Це раніше піренейці в обороні грали бездоганно , а після відходу кількох заслужених ветеранів Рафа все частіше став виявлятися в епіцентрі гострих подій . За 7 хвилин до перерви Рауль Кампос був зобов’язаний робити рахунок 2:0 , але дистанції для хорошого удару з меж воротарського не вистачило. Чехи відповіли і на цей епізод , але після удару другим темпом м’яч пішов повз ціль. Спостерігати за таким футзалом було вже веселіше.

За 10 секунд до перерви Белей не встиг за Лосано, і суддя крім «гірчичника» призначив пенальті. Потерпілий пробив сильно і точно в протилежний від падаючого воротаря кут – 2:0.

На початку другого тайму суперники краще контратакували. У позиційних атаках було багато академізму, а от після перехоплень вдавалося вибухати. На 22-й хвилині не пощастило Ортісу, який зіткнувся з падаючим партнером і покинув майданчик тільки за допомогою товаришів і кривлячись від болю. Не хотілося, щоб для ветерана турнір на цьому закінчився.

Іспанці могли забити третій м’яч після кутового, але Айкардо, який опинився віч-на-віч із голкіпером, примудрився стрельнути мимо цілі з двох метрів. Після такого епізоду чехи стали притискатися до своїх воріт і часто підставляти воротаря під розстрільні удари. Фернандао на 23-й хвилині забив свій другий м’яч після флангової атаки і удару в ближній кут. У відповідь Сейдлер міг забити просто неймовірний м’яч, коли після високого введення м’яча з ауту пробив у падінні, і м’яч рикошетом від покриття влучив у поперечину.

При перевазі у три м’ячі іспанці могли запускати свою «карусель передач» , адже відібрати м’яч у цієї команди завжди було дуже важко , а тут ще й Ортіс, який оговтався выд пошкодження, прорвався по лівому флангу і забив четвертий гол . Чехи тільки зараз стали підключати п’ятого , і номінальний голкіпер Белей по-хокейному на п’ятаку підставив ногу – 1:4 , і ще п’ятнадцять хвилин на порятунок гри і всього турніру. «Білі » билися , шукали шляхи до воріт «червоних» , постійно грали в п’ять польових , правда , ризикували і загострювали нечасто. Дорогоцінний час йшло безповоротно , а за 7.46 до кінця Хосе Руїс забив ударом по порожніх воротах.

Іспанці виявилися кровожерливими. Спочатку Рауль Кампос після перехоплення вколотив шостий м’яч у сітку чеських воріт, і знову в ближній кут. Потім після удару Поли в штангу Лосано поставив крапку у швидкісній комбінації. Нарешті, веселі хлопці помінялися ролями: Лосано віддав гольову передачу, Пола низовим ударом зробив рахунок 8:1. Саме з таким результатом чехи програли іспанцям у півфіналі на ЧЄ-2010, але тоді у втішному фіналі виграли «бронзу», а сьогодні пакують валізи.

Отже, у чвертьфіналах 3 і 4 лютого зіграють Україна – Португалія, Румунія – Росія, Італія – Хорватія, Словенія – Іспанія. Нас цікавить найперший з перерахованих матчів, який розпочнеться сьогодні в 19:00 за київським часом.

http://sport.ua/

 

 

Updated: 03.02.2014 — 13:11

Добавить комментарий

© Футзальний клуб "Спортлідер+" 2005 - 2016 Усі права захищено.
При використанні матеріалів офіційного сайту ФК "Спортлідер+" посилання на www.sportlider.km.ua обовязково.