Кубок Свободи 2010

На два дні, 9 та 10 січня Хмельницький став центром бурхливого футзального життя і подарували його організатори всеукраїнського футзального турніру кубок «СВОБОДИ» присвяченому 101-ій річниці з дня народження Степана Бандери. Безкомпромісні поєдинки тримали у напрузі вболівальників до останньої секунди фінальної гри і безумовно, залишаться надовго в пам’яті усіх присутніх
За підсумками змагань першим чемпіоном стала команда ФК «Ланівці-Свобода» з однойменного райцентру Тернопільської області. На шляху до омріяного Кубку команда Ігоря Шишкіна провела чотири непростих поєдинки, у трьох з яких вдалося здобути перемоги. Узагалі, особливістю турніру стало те, що жодна з команд-учасниць не пройшла турнірний шлях без втрати очок.
Згідно регламенту команди були розподілені на дві підгрупи по чотири команди. Згодом переможці підгруп зустрілися у матчі за перше місце, а команди, що посіли другі місця за третє. Боротьба за головний трофей точилася упродовж двох днів. Команди грали два тайми по 25 хвилин брудного часу і з перервою у п’ять хвилин.

– «Спортлідер +» (Хмельницький);
– «Свобода» (Бучач, Тернопільська область)

Згідно жеребу у матчі-відкритті зустрілися «Фортеця» та «Спортлідер +». Минулорічний учасник першолігових всеукраїнських змагань з футзалу був очевидним фаворитом протистояння і мав усі підстави, аби піти з поля у якості переможця, проте не так сталося, як гадалося. «Спортлідер+» підсилений одним з найкращих гравців другої ліги України з футболу Олексієм Колесниковим майже ні в чому не поступався іменитому супернику, а епізодами демонстрував зрілу гру. Як не намагалися гравці розмочити рахунок у першій половині, зробити їм це не вдалося. Друга половина зустрічі мало чим відрізнялася від першої. Кам’янчани атакували, хмельничани здебільшого грали на контратаках. Перший гол присутні побачили на 31-ій хвилині. Неузгоджені дії у захисті призвели до голу у ворота «Спортлідера+». Автор Вадим Стасюк. Пропустивши гол хмельничани не понеслися стрімголов в атаку, а продовжували грати від оборони. Подібна витримка спрацювала на 45-ій хвилині, коли захист кам’янчан дав першу огріху, наслідком котрої став гол у виконанні Сергія Атласюка. Окрилені успіхом спортлідери забили і другий гол, на цей раз чудеса майстерності продемонстрував Олексій Колесников. Як виявилося, цей гол став вирішальним і приніс досить несподіваний результат 2:1 на користь команди «Спортлідер+».

Після цього матчу відбулася церемонія відкриття змагань, під час якої капітани команд одержали з рук власника торгової марки «Фруктовий рай» пам’ятні сувеніри. Згодом змагання відкрилися і у підгрупі «А», матчем між командами «Поділля-Університет» – ФК «Славута». Відзначимо, що гості з півночі Хмельниччини дали бій визнаному лідеру футзалу у Хмельницькому і чинили спротив майже увесь поєдинок, але у кінцівці розслабилися, внаслідок чого пропустили три голи. Загалом «Поділля-Університет» сподобалося, продемонструвавши красивий футзал.
Наступний поєдинок очікувався з неменшим інтересом. Хмельницька «Феміда» вже давно входить в топ-5 лідерів футзалу в обласному центрі і де-факто викликає інтерес. А от, що із себе представляє «Свобода» із Бучача, Тернопільської області мало хто знав. Нажаль тернополяни неприємно здивували низьким рівнем підготовки і виявилися найслабшою ланкою і підгрупі «В». Поразка з рахунком 2:9 «Феміді» та 2:13 «Фортеці» показали, що цій команді зарано ще брати участь у турнірах подібних нашому.
Четвертий поєдинок турніру між «Ротором» та ФК «Ланівці-Свобода» виявився мега-напруженим. Шальки терезів схилялися то в одну, то в іншу сторону і тримали у напрузі присутніх до останніх секунд матчу. Зазначимо, що ФК «Ланівці-Свобода» перевищили ліміт фолів, в обох таймах, що не могло не позначитися на кінцевому результаті. У підсумку майбутній переможець турніру у першій грі зазнав мінімальної поразки 4:5.
Наступний матч між «Спортлідер+» – «Феміда» був не менш принциповим і відкривав програму другого туру. До двобою колективи мали в активі по одній перемозі і у разі позитивного результату в очному протистоянні, як мінімум, одна з команд посідала б у підгрупі друге місце. За потенціалом суперники були рівні і кожний був достойний піти з майданчика переможцем. По ходу матчу близькими до успіху були саме лідери, але втримати переможний рахунок не змогли – 3:3. Відзначимо у цьому матчі Олексія Колесникова, який тричі забивав у ворота «Феміди».
У грі між «Ротором» та ФК «Славута» домінували славутчани і цілком закономірно виграли, хоча після першого тайму програвали 2:3. Героєм матчу став Олег Ящук, якому чотири рази вдалося засмутити Віталія Євтушка. Підсумок 6:3.
Останній матч дня став окрасою турніру і по праву є одним з найкращих. ФК «Ланівці-Свобода» та «Поділля-Університет» розіграли такий триллер, що голлівудські фільми відпочивають. Здавалося б два голи Володимира Антонюка на 3 і 4 хвилинах першої половини суттєво покращать шанси хмельничан на загальну підсумкову перемогу, але не тут то було. Упродовж 15-ти хвилин ФК «Ланівці-Свобода» готувався до штурму упродовж котрого вдалося чотири рази вразити ворота Дмитра Сандулова. По два рази це зробили Олександр Грищук та Андрій Донець. Остаточно підопічних Віктора Власова деморалізували Андрій Лемішевський та Олександр Брянський довівши рахунок до 6:2. Лише під кінець гри хмельничанам вдалося підсолодити гіркоту поразки забивши два голи, але не більше. У підсумку 6:4 на користь ФК «Ланівці-Свобода».
Наступного дня кількісний склад учасників зменшився. «Свобода» з Бучача вирішила залишити змагання і їй у матчі з «Спортлідером+» була зарахована технічна поразка 0:5. Відповідно доля перших двох місць у підгрупі «В» напряму залежала від поєдинку «Фортеця» – «Феміда». Присутні прогнозували, що боротьба буде достойна фіналу. Так і не сталося. Тривалий час команди грали обережно і особливо не форсували подій. По суті єдина помилка фемідівців у захисті призвела до голу у першій половині. Відзначився Микола Тарасов. У другій половині «Фортеця» вдруге відзначилася зусиллями Івана Стасюка і вийшла з групи з другого місця. Перша позиція опинилася за «Спортлідером+».
У підгрупі «А» визначення переможців було гарячим. Здебільшого це стосується матчу між командами ФК «Славута» – ФК «Свобода-Ланівці». Упродовж гри суперники по два рази виходили вперед у рахунку. Інтрига зберігалася до останньої секунди гри. Фінальний свисток зафіксував важку перемогу ФК «Свобода-Ланівці» за рахунком 6:5. Героєм поєдинку став Андрій Донець, який тричі відзначився.
В іншій грі підгрупи «Поділля-Університет» без над зусиль переграло «Ротор» 5:0.
Перед протистоянням за третє місце на майданчику спорткомплексу УМВС силами помірялися вихованці ДЮСШ №1 1997-1998-го років народження. Дружня гра завершилася врученнями корисних подарунків дітям від власника торгової марки «Фруктовий рай» Івана Гончара.
У матчі за третє місце «Поділля-Університет» не залишило жодних шансів «Фортеці» 5:1. Героєм матчу став Сергій Чайковський на рахунку якого хет-рик.
Фінальний поєдинок приніс вболівальникам багато адреналіну та переживань. Більш титуловані гості з Тернопільщини швидко забили два голи і на 15-ій хвилині вже вели у рахунку 2:0. Але у другій половині лідери показали характер забивши упродовж трьох хвилин два голи. Інтрига відновилася і не полишала до останніх секунд. На 48-ій хвилині м’яч потрапляє у руку Віталію Атаманюку і арбітри фіксують порушення правил. Цей фол виявився шостим і з лінії десятиметрової позначки Андрій Донець не залишив шансів Дмитру Матусову. Ще один гол ФК «Ланівці-Свобода» забив тоді, коли суперник замінив воротаря на п’ятого польового гравця. У підсумку 4:2 і ФК «Ланівці-Свобода» переможець футзального турніру кубок «СВОБОДИ» присвяченому 101-ій річниці з дня народження Степана Бандери.

За кілька хвилин відбулася яскрава церемонія нагородження, упродовж якої найсильніші отримували з рук голови обласної організації всеукраїнського об’єднання «СВОБОДА» Ігоря Сабія та власника торгової марки «Фруктовий рай» Івана Гончара подарунки, сувеніри, грамоти та красені-кубки. Турнір завершився гімном України та пам’ятними фото.

Зазначимо, що сувеніри, призи та статуетки в різних індивідуальних номінаціях від організаторів отримали:
— «Найкращий гравець» – Олексій Колесников («Спортлідер+»);
– «Найкращий бомбардир» – Андрій Донець (ФК «Ланівці-Свобода»);
– «Найкращий нападник» – Дмитро Михайленко («Феміда»);
– «Найкращий захисник» – Вадим Рефель («Поділля-Університет»);
– «Найкращий воротар» – Андрій Демчук (ФК «Ланівці-Свобода»);
– «За волю до перемоги» – (ФК «Ланівці-Свобода»);
– «Приз глядацьких симпатій» – («Феміда»).

Матчі турніру обслуговували арбітри: Дмитро Бондарь, Микола Кузнєцов, Михайло Миколюк, Андрій Бобік.

«Феміда» – «Фортеця» 0:2

1 матч «Спортлідер+» – «Фортеця» 2:1 (0:0)

Голи: С. Атласюк 45, Колесников 48 – В. Стасюк 31
«Спортлідер+»: Матусов – Дудар (к), Шевчук, Глас, Колесников, Атаманюк, Монастирський, Святий, С. Атласюк, О. Атласюк, Палійчук.
«Фортеця»: Чернобай – Бачинський, Тарасов (к), Солонинко, І. Стасюк, В. Стасюк, Скочеляс, Трушев, Сторожук, Сендзюк.
Попередження: Дудар, Глас, О. Атласюк – Тарасов, Скочеляс.
Фоли: 1 тайм 3-5, 2 тайм 3-5

2 матч ФК «Славута» – «Поділля-Університет» 1:5 (1:2)
Голи: Голуб 4, Мартиненко 8(авт.) – Рефель 32,47, Сохорук 45, Сяньков 50.
ФК «Славута»: Шуль – Сіліщев, Мартиненко, Мінко (к), Ткачук, Ящук, Голуб, Сорока, Мирончук, Назарук, Попов.
«Поділля-Університет»: Сандулов – Глушок, Мельник, Овчинніков, Роговський, Сяньков, Ткачук, Антнонюк, Гудзь, Кострицький, Мороз, Рефель, Сохорук, Чайковський. Тренер: Віктор Власов.
Попередження: Назарук – Глушок, Сохорук.
Фоли: 1 тайм 3-3, 2 тайм 0:4

3 матч «Феміда» – «Свобода» 9:2 (3:0)
Голи: Побережник 10, Михайленко 22, 39, Гончарук 23, Ригун 35, Бойко 37, Лаба 47, 48, 49 – Валько 39, Крушельницький 41
«Феміда»: Самчук – Бражук, Бабак, Голов, Ригун, Гончарук (к), Бородій, Коротун, Бойко, Михайленко, Побережник, Ямборко, Лаба, Гуменюк. Тренер: Едуард Щепанський
«Свобода»: Петрівський – Легкий, Я. Красник, Крушельницький (к), Валько, Меркун, Скавуляк, Кікцай, О. Красник.
Попередження: Михайленко, Побережник – Легкий, Я. Красник, О. Красник.
Фоли: 1 тайм 3-4, 2 тайм 4-5

4 матч «Ротор» – ФК «Ланівці-Свобода» 5:4 (2:1)
Голи: Дунець 1, 25, Левченко 32, Крутяков 46, Шпаков 49 – Донець 21, Антонов 27, Грицик 28, Грищук 40
«Ротор»: Євтушок – Шпаков, Ращик, Дунець, Костишин В, Сендель, Крутяков, Левченко, Горобець, Гайдашевський, Ганжук. Тренер-представник: Володимир Вариводський.
ФК «Ланівці-Свобода»: Демчук – Донець, Сергєєв, Лемішевський, Брянський, Антонов, Грицик, Лук’янов, Чубатюк, Грищук. Тренер: Ігор Шишкін
Попередження: Левченко – Сергєєв
Фоли: 1 тайм 5-6, 2 тайм 5-6

5 матч «Феміда» – «Спортлідер+» 3:3 (1:2)
Голи: Коротун 15, Побережник 43, Гончарук 45 – Колесников 5, 28, 39
Попередження: Коротун 15, Михайленко 34 – Палійчук 36
Фоли: 1 тайм 4-2, 2 тайм 4-3

6 матч ФК «Славута» – «Ротор» 6:3 (2:3)
Голи: Ящук 10, 32, 36, 37, Голуб 38 – Дунець 7, Костишин 15, Крутяков 22, Ганжук 24 (авт.)
Попередження: Сендель 31
Фоли: 1 тайм 4-2, 2 тайм 5-4

7 матч «Фортеця» – «Свобода» 13:2 (4:1)
Голи: Тарасов 11, 36, 45, Солонинко 16, 28, 46, І. Стасюк 23, 33, 47, 50, В. Стасюк 23, Скочеляс 35, Сендзюк 37 – Крушельницький 15, Легкий 39
Попередження: Солонинко 18 – Валько 23
Фоли: 1 тайм 2-6, 2 тайм 2-5

8 матч «Поділля-Університет» – ФК «Ланівці-Свобода» 4:6 (2:4)
Голи: Антонюк 3,4, Сохорук 47, Рефель 49 – Грищук 19, 20, Донець 24, 25, Лемішевський 28, Брянський 35.
Попередження: Антонов 15.
Фоли: 1 тайм 5-1, 2 тайм 3-3

9 матч ФК «Ланівці-Свобода» – ФК «Славута» 6:5 (3:4)
Голи: Сергєєв 5, Донець 19, 34+, 45, Брянський 22, 31 – Сорока 4, Ящук 9, Мартиненко 17, 24, Мінко 35.
Попередження: Мартиненко 45.
Фоли: 1 тайм 2-5, 2 тайм 4-4.

10 матч «Спортлідер+» – «Свобода» +:- (згідно регламенту команді «Спортлідер+» зарахована технічна перемога 5:0)

11 матч «Ротор» – «Поділля-Університет» 0:5 (0:2)
Голи: Чайковський 7, 28, Сохорук 11, Рефель 43, Антонюк 44
Попередження: Дунець, Євтушок – Роговський
Фоли: 1 тайм 3-5, 2 тайм 3-1

12 матч «Феміда» – «Фортеця» 0:2 (0:1)
Голи: Тарасов 25, І. Стасюк 50
Попередження: Голов, Бойко – І. Стасюк, Тарасов, Скочеляс
Фоли: 1 тайм 6-4, 2 тайм 3-2

Матч за третє місце «Фортеця» – «Поділля-Університет» 1:5 (0:1)