Кубок Свободи 2011

Завершився відкритий всеукраїнський футзальний турнір Кубок «СВОБОДИ», присвячений 102-ій річниці від дня народження Степана Бандери

Цими вихідними Хмельницький став епіцентром справжнього футзального свята. Подарували його організатори всеукраїнського футзального турніру Кубок «СВОБОДИ», присвяченому 102-ій річниці від дня народження Степана Бандери. Цікаві та безкомпромісні поєдинки тримали у напрузі вболівальників до останньої секунди заключного матчу турніру і, безумовно, надовго закарбуються в пам’яті усіх присутніх на ньому.

За підсумками змагань чемпіоном стала команда «Поділля-УМВС» з міста Хмельницький. Флагман міського футзалу, його багаторічний лідер, який представляє наш край у першій лізі чемпіонату України, виступив просто вражаюче, здобувши перемоги у всіх зустрічах. Підопічні А. Руснака радували вболівальників красивою та грамотною грою і величезною самовіддачею та зарядженістю на результат, і тому золоті медалі логічно дісталися «Поділлю-УМВС».

Очікувалося, що на турнірі виступить 8 команд, які згідно регламенту будуть розподілені на дві підгрупи, однак неприїзд рівненського «Кардинала» та тернопільської «Свободи» змусив організаторів вносити корективи у план проведення змагань. Всього на турнірі прийняло участь 6 команд. Це 4 міських – «Самара-Фахівець», «Спортлідер+», «Ротор» та «Поділля-УМВС», а також «Фортеця» із міста Кам’янець-Подільський та тернопільський «Королівський смак». Команди грали по круговій системі.

Розпочалися баталії в суботу. Першими на майданчик вийшли «Самара-Фахівець» та «Фортеця». Перший гол на турнірі забив Руслан Кострицький, який з гострого кута влучно замкнув чудову передачу Грищука – 1:0. Через декілька хвилин блискуче зіграв на дальній стійці Олексій Сендель – 2:0. «Фортеця» активізувалася, і зусиллями Миколи Тарасова змогла скоротити розрив у рахунку – 2:1. За такого рахунку команди пішли відпочивати. Основні події відбулися в другій половині гри. Невтомний Кострицький віддав розкішний пас на Ігоря Стасюка, якому залишалося лише влучити у порожні ворота – 3:1. Збільшити перевагу «самарці» змогли завдяки діям Олександра Зайця, який зрізав м’яч у власні ворота після флангового прострілу – 4:1. Красивий удар Сторожука у ліву «дев’ятку» воріт скоротив розрив у рахунку, але масну крапку у матчі поставив Павло Гавага, який в підкаті замкнув хорошу передачу Стасюка – 5:2. У наступному поєдинку турніру зійшлися його минулорічні срібний та бронзовий призери – «Спортлідер+» та «Поділля-УМВС». Відкрив рахунок Чайковський, який красивим ударом зльоту не залишив шансів Матусову – 0:1. Через декілька хвилин той же Чайковський блискучим пасом вивів на рандеву із голкіпером Овчиннікова, який не залишив шансів стражу воріт «лідерів» – 0:2. Потроїв перевагу підопічних А. Руснака Сергій Яровий – 0:3. Артем Глас влучним ударом з розвороту зміг відквитати один м’яч, проте влучні удари Чайковського та Ткачука встановили підсумковий рахунок 5:1 на користь «Поділля-УМВС». Завершував перший тур змагань двобій «Ротор» – «Королівський смак». Гості, які представляли на цих змаганнях місто Тернопіль, першими повели у рахунку завдяки влучному пострілу Віталія Паперовського у нижній кут – 0:1. Відновив статус-кво Костянтин Гайдашевський, який дальним ударом не залишив шансів воротарю «смаківців» – 1:1. Перед самою перервою «Королівський смак» знову вийшов уперед. Відзначився Ігор Копцюх – 1:2. Після перерви дубль оформив невтомний Гайдашевський – 2:2. «Роторці» кинулися виривати перемогу, але гра гостей на контратаках дала результат, і влучні удари Скоробогатова та Копцюха дозволили тернопільцям здобути першу перемогу у турнірі – 4:2. Відкривало другий тур протистояння «Самара-Фахівець» – «Спортлідер+». Вже на перших хвилинах Олександр Атласюк зрізав сферу у власні ворота після флангового пострілу – 1:0. Грищук чудово відпасував на далюню стійку, де Сендель влучним ударом не залишив шансів Матусову – 2:0. Перед перервою ефектний гол забив Віталій Шлапак, який красивим ударом у підкаті замкнув передачу Антонця – 3:0. Після відпочинку «лідерам» вдалося відкрити лік власним голам у цьому матчі. Богдан Палійчук чудовим дальнім ударом не залишив шансів Сергію Алексейчуку – 3:1. Проте, як виявилося, це був останній гол «Спортлідера+» у цій грі. Індивідуальну майстерність проявив Стасюк, який обіграв голкіпера, і без перешкод пробив у пусті ворота – 4:1. Провалом захисту сповна скористався Сендель, який вийшов віч-на-віч із Матусовим і віддав сферу Грищуку – 5:1. До завершення матчу рахунок так і не змінився, що дозволило «фахівцям» святкувати другу перемогу поспіль. Продовжився турнір матчем «Фортеця» – «Ротор». У першому таймі гол-красень забив Андрій Яремчук. Ращик прекрасно відпасував на «дев’ятку» «Ротора», і Андрій зходу поцілив у правий верхній кут воріт Дудки – 0:1. Основні події у матчі відбулися в другому таймі. Команди діяли з великою кількістю грубих дій на майданчику, гравці обох команд вдавалися до взаємних провокацій, і в такій обстановці не витримали нерви в «роторців», які перевищили ліміт фолів. Двічі призначався дев’ятиметровий удар у бік воріт Сікори, і Микола Тарасов та Олександр Заєць не схибили – 2:1. Підопічні В. Вариводського відчайдушно кинулися відіграватися, змінивши голкіпера на п’ятого польового гравця, але похоронив усі їхні старання Дмитро Сендзюк, який після помилки гостей точно пробив у порожні ворота – 3:1. Наступний матч, у якому зустрілися «Поділля-УМВС» та «Королівський смак», став одним з найцікавіших на турнірі. Спочатку передачу Колесникова чудово на дальній стійці замкнув Овчинніков – 1:0. Потім зрізав предмет розбрату багатьох футболістів у власні ворота Паламар – 2:0. Здавалося, що «подоляни» здобуть легку перемогу, але гості з Тернополя дали гідний бій. Паперовський дальнім ударом поцілив у правий верхній кут без шансів для голкіпера – 2:1. Після цього шедевром відзначився Чайковський, який прибрав захисника і чудово пробив у ліву «дев’ятку» воріт – 3:1. Проте перед перервою невтомний Паперовський оформив дубль – 3:2. У другому таймі на полі можна було спостерігати цікаву гру, проте Колесников та Паламар, обмінявшись забитими голами, встановили підсумковий рахунок 4:3 на користь «Поділля-УМВС». Багатим на боротьбу на майданчику було протистояння «Фортеця» – «Спортлідер+». У першому таймі Іван Стасюк чітким ударом в лівий нижній кут замкнув передачу свого брата Вадима – 1:0. Цей гол виявився єдиним у першій половині гри. У другій на полі точилася рівна боротьба, в якій фортуна посміхнулася «Фортеці». Іван Стасюк чудово відпасував на Тарасова, який ударом зльоту не залишив шансів Матусову – 2:0. А крапку у протистоянні поставив Сергій Дудка який з власних воріт потужним ударом поцілив у ворота суперника – 3:0. Завершував програму дня двобій «Поділля-УМВС» – «Ротор». Відкрив рахунок у матчі Олексій Колесников, який сильним ударом поцілив у ліву «дев’ятку» воріт Сікори – 1:0. Через декілька секунд статус-кво відновив Андрій Яремчук – 1:1. Перед перервою хорошу передачу Ткачука блискуче використав Віталій Мороз – 2:1. У другій половині «роторці» намагалися відігратися, проте в кінцівці ще двічі пропустили. Роговський навісив на дальню стійку, де Ткачук з розвороту зірвав павутину у лівому верхньому куті – 3:1. А крапку поставив Овчинніков, який вдотик замкнув передачу Глушка – 4:1.

Продовжився турнір у неділю. Першим відбувся матч «Самара-Фахівець» – «Королівський смак». Відзначу, що підсумковий рахунок був дещо несподіваним. Господарі швидко повели у рахунку завдяки голам Сергеєва та Кострицького, проте гості зусиллями Копцюха змогли відновити паритет ще до перерви – 2:2. Основні події відбулися в другій половині гри. Паламар обіграв Стасюка і невідпорним ударом в нижній кут не залишив шансів голкіперу – 2:3. Господарі активізувалися, і чудовий простріл Гаваги на дальню стійку вдотик замкнув Грищук – 3:3. Після цього гості залишилися в меншості, і здавалося, що «фахівці» дотиснуть свого суперника, але Олександр Паламар влучним ударом приніс сенсаційну перемогу «Королівському смаку» – 3:4. Наступний матч між «Ротором» та «Спортлідером+» виявився найрезультативнішим на турнірі. Команди грали у відкритий футбол, забивши на двох аж 11 (!) голів, що неабияк радувало присутніх вболівальників. «Лідери» діяли більш злагоджено, і змогли здобути першу перемогу в турнірі – 7:4. Головними творцями успіху ФК «Спортлідер+» були Дмитро Михайленко та Віталій Атаманюк, які забили по три м’ячі. В складі «Ротора» найпомітнішим було тріо Ращик-Шпаков-Федоченко, які на трьох забили чотири голи. Мега-напруженим був матч «Королівський смак» – «Фортеця». Відкрив рахунок влучним ударом Віталій Паперовський – 1:0. Основні події матчу відбулися в другій його половині. Беркумян в чудовому стилі замкнув передачу Сендзюка – 1:1. Першим на добиванні після удару Паламара був Ігор Копцюх – 2:1. Микола Тарасов через декілька миттєвостей красивим ударом у «дев’ятку» змусив Світового виймати сферу із сітки воріт – 2:2. В наступній атаці Копцюх в підкаті переправив м’яч у нижній кут – 3:2. Розв’язка матчу була надцікавою, і гостям завдяки ударам Зайця та Баська вдалося святкувати таку потрібну перемогу – 3:4. Цікавим було протистояння двох грандів міського футзалу, «Самара-Фахівець» грала проти «Ротора». Відкрив рахунок Яремчук, який красивим ударом у дев’ятку замкнув передачу Шпакова – 0:1. Через декілька хвилин господарі зусиллями Сенделя та Грищука змогли схилити шальки терезів на свою користь – 2:1. Чудовим ударом статус-кво вдалося відновити Віталію Ращику – 2:2, проте вже через декілька хвилин Павло Гавага ударом з розвороту не залишив шансів Сікорі – 3:2. До завершення гри команди мали вдосталь моментів, аби змінити результат на свою користь, але це їм не вдалося – 3:2 на користь «Самари-Фахівець». Наступними на майданчик вийшли «Королівський смак» та «Спортлідер+». «Лідери» швидко завдяки голам Михайленка та Палійчука повели у рахунку, але ще до перерви влучні удари Паламара, Скоробогатова та Книша схилили шальки терезів на користь тернопільських футболістів – 3:2. У другому таймі на полі можна було спостерігати рівну гру, але в кінцівці Дудар і Ко, намагаючись вирвати перемогу, отримали четвертий гол у власні ворота. Його із дев’ятиметрової позначки забив Віталій Паперовський – 4:2. Після цього відбулася товариська гра вихованців ДЮСШ №1. Дружнє протистояння завершилось врученням корисних подарунків дітям від власника торгової марки «Фруктовий рай» Івана Гончара. Потім силами на майданчику помірялися «Поділля-УМВС» та «Фортеця». Відзначу, що «подоляни» не залишили жодних шансів свому опоненту – 5:2, проте кам’янчани не особливо засмучились, здобувши підсумкові бронзові медалі турніру. Героями зустрічі стали Ігор Глушок та Сергій Чайковський, які забили по два м’ячі. По завершенні цієї гри на майданчик спорткомплексу УМВС вийшли помірятись силами ветерани Хмельницького і Красилова. Фінальний свисток зафіксував суху перемогу красилівських футболістів з рахунком 4:0. Заключний поєдинок змагань, хай вибачать мене представники інших команд, я вважаю найкращим на турнірі. У ньому «Самара-Фахівець» зхрестила зброю із «Поділля-УМВС». «Фахівці» мали теоретичні шанси на чемпіонство, але для цього їм потрібно було б за будь-яку ціну перемагати. «Поділля-УМВС» влаштовувала навіть і нічия. Першими відкрили рахунок «подоляни». Сергій Чайковський потужним ударом в правий нижній кут не залишив шансів Алексейчуку – 0:1. «Самарці» не знітилися і швидко відновили паритет. Кострицький чудово відпасував на Гавагу, який точним ударом в ліву «шістку» змусив капітулювати Дмитра Сандулова – 1:1. Після цього ініціативу взяв у свої руки капітан «Поділля-УМВС», Сергій Сяньков, який двічі відзначившись зробив рахунок 1:3, однак підопічні С. Кисіля миттєво зменшили розрив у рахунку. Чудовий удар Сергеєва не без проблем парирував Сандулов, проте Олексій Сендель був першим на добиванні і невідпорно пробив у верхній кут воріт – 2:3. За такого рахунку команди пішли відпочивати. В другій половині гра була ще цікавішою. Колесников чудово відпасував на Овчиннікова який красивим ударом вдотик спрямував сферу у лівий верхній кут – 2:4. Через декілька хвилин розкішну передачу Кострицького ефектним ударом замкнув Лев Сергєєв – 3:4. У останні хвилини «Самара-Фахівець» відчайдушно намагалася вирвати перемогу, але звів нанівець усі їхні старання Олексій Колесников, який фантастичним ударом зі штрафного не залишив шансів голкіперу – 3:5. У підсумку, «Самара-Фахівець» посіла другу позицію на фініші, а «Поділля-УМВС» стало чемпіоном II футзального турніру, присвяченого річниці від дня народження Степана Бандери.

За кілька хвилин відбулася яскрава церемонія нагородження, упродовж якої найсильніші отримували з рук голови обласної організації «СВОБОДА» Ігоря Сабія та власника торгової марки «Фруктовий рай» Івана Гончара подарунки, дипломи, сувеніри, грамоти та красені-кубки. Турнір завершився гімном України та пам’ятними фото.

Відзначимо, що сувеніри, призи та статуетки в різних індивідуальних номінаціях від організаторів отримали:

«Найкращий гравець» – Микола Тарасов («Фортеця»)

«Найкращий голкіпер» – Сергій Алексейчук («Самара-Фахівець»)

«Найкращий бомбардир» – Сергій Чайковський («Поділля-УМВС»)

«Найкращий захисник» – Сергій Сяньков («Поділля-УМВС»)

«Приз глядацьких симпатій» – Дмитро Михайленко («Спортлідер+»)

«Найкращий арбітр» – Дмитро Бондарь

«Найкращий вболівальник» – Олександр Дикий

Матчі турніру обслуговували арбітри: Дмитро Бондарь, Денис Божко, Сергій Подворний, Михайло Миколюк та Андрій Папірович.